PL EN

Przenośny pH metr 1140 komunikacja dwukierunkowa RS232, wersja Ex

Wybierz model/-e do zapytania ofertowego

Przeznaczenie

  • Innowacyjna konstrukcja
  • Wersja do strefy zagrożonej wybuchem
  • Rejestr danych do 100 wyników
  • Szklany wyświetlacz
  • Foliowa klawiatura
  • Wyświetlacz ciekłokrystaliczny
  • Dostępna wersja przeciwwybuchowa
  • System Calimatic
  • Funkcja Sensoface

Innowacyjna konstrukcja pH-metru 1140 umożliwia optymalne wykorzystanie w różnych aplikacjach. Wersja do strefy zagrożonej wybuchem (Ex) 1140-X dedykowana jest szczególnie do zastosowania w strefach zagrożonych, występujących w przemyśle chemicznym. Odporny na zarysowania szklany wyświetlacz oraz cały miernik są odporne na działanie chemikaliów. Rejestr danych jest w stanie przechować do 100 wyników pomiarowych obejmujących pH, temperaturę, datę i czas. Dzięki temu miernik jest unikalny w swojej klasie.

Użyteczny do zastosowania w aplikacjach przemysłowych i laboratoryjnych, np. przy produkcji sera, w rzeźniach (nadzorowanie procesów HACCP), browarach, pomiarach weryfikacyjnych, jak również w pomiarach prowadzonych w warunkach polowych. Gładka klawiatura foliowa przeznaczona do pracy w ciężkich warunkach jest odporna chemicznie oraz jest łatwa w czyszczeniu. Czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny.Ergonomiczna konstrukcja. Dostępna wersja przeciwwybuchowa (EEX ia IIC T6 i FM Class I Div I).

System Calimatic wykonuje automatycznie wszystkie funkcje potrzebne do kalibracji czujnika/elektrody, łącznie z kalibracją jednopunktową lub dwupunktową, jeśli tak wskazał użytkownik. Nowatorska właściwość Sensoface dostarcza informację o stanie czujnika/elektrody wyświetlaną w formie odpowiednich "buziek".


Rejestr danych jest w stanie przechować do 100 wyników pomiarowych obejmujących pH, temperaturę, datę i czas; idealny do zastosowania w systemach zarządzania zgodnych z wymaganiami ISO i GLP. Komunikacja przez złącze szeregowe RS232, dwukierunkowa; można je wykorzystać do podłączenia drukarki lub komputera.Przydatny w aplikacjach przemysłowych i laboratoryjnych
 Wygodna i ergonomiczna konstrukcja o stopniu ochrony IP66 sprawia, że pH-metr 1140 jest przydatny we wszystkich rodzajach aplikacji. Zintegrowany zegar czasu rzeczywistego umożliwia przechowywanie zmierzonych wartości odpowiednio ułożonych i przypisanych.


Wsparcie walidacji z systemem pomocy dokumentacyjnej
Oprogroamowanie jest dostarczane wraz z miernikiem i zapewnia wygodny sposób ustanowienia dokumentacji oraz dalszego przetwarzania danych w komputerze. Gwarantuje to dostęp do dokumentacji zarządzania jakością spełniającej w każdym momencie wymagania ISO 9000 i GLP.

Dane techniczne : 
Dane techniczne PH-metr 1140
Dokładność <0.01 pH / <0.1 % o.m. ±0.3 mV
Zakres mV Od -1300 do +1300
Zakres pH Od -2.00 do +16.00
Zasilanie 3 baterie alkaliczne AA, czas pracy ok. 2000 h, tryb zegara >2 lata
Ochrona IP66
Wejścia czujników DIN 19 262
Sonda temperaturowa Pt1000 / NTC 30 kOhm
Komunikacja RS232, dwukierunkowa
FM zawierdzenie Class I Div I
ATEX Certyfikaty EEX ia IIC T6
Wyjście prądowe brakModel Parametr Dokładność
pH metr 1140 pH, mV <0.01 pH / <0.1 % o.m. ±0.3 mV