PL EN
Wróć

Wagi laboratoryjne

 • Wagi analityczne

  Wagi analityczne

  Waga analityczna wykorzystywana jest w każdym laboratorium do rutynowego użytkowania w pracy laboratoryjnej. Waga umożliwia ważenie przedmiotów...

  sprawdź
 • Wagi precyzyjne

  Wagi precyzyjne

  Waga precyzyjna wykorzystywana jest prawie w każdym laboratorium, a także przy lżejszych pracach w przemyśle. Posiada szeroki zakres udźwigów,...

  sprawdź
 • Wagi przenośne Ohaus

  Wagi przenośne Ohaus

  Wysokowydajne przenośne wagi  z czytelnymi ekranami dotykowymi zapewniające wysoką dokładność i produktywność

  sprawdź
 • Wagosuszarki

  Wagosuszarki

  Na własności fizyczne substancji ogromy wpływ na wilgoć w niej zawarta. Na różnych etapach produkcyjnych zawartość wilgoci w próbce może mieć...

  sprawdź
 • Wagi hydrostatyczne

  Wagi hydrostatyczne

  sprawdź

Wagi laboratoryjne

Wagi analityczne (laboratoryjne) są niezbędnym narzędziem w ręku każdego pracownika laboratorium, umożliwiającym przeprowadzanie precyzyjnych pomiarów z najwyższą możliwą dokładnością – nawet do 0,1 mg. Urządzenie to jest zatem niezastąpione przy ważeniu niewielkich ilości substancji chemicznych, służąc w szerokim zakresie różnorodnych badań i analiz laboratoryjnych. Jeśli właśnie takiego sprzętu szukasz, to koniecznie zapoznaj się z wagami dostępnymi w tej kategorii, które spełnią Twoje oczekiwania.

Konstrukcja wag – charakterystyka


Konstrukcja wag analitycznych i laboratoryjnych różni się w zależności od ich rodzaju. Standardem jest waga do laboratorium wyposażona w okrągłą szalkę o średnicy 8-9 cm oraz szafkę przeciwpodmuchową, zapewniającą stabilność pomiarów przez eliminację zakłóceń spowodowanych ruchami powietrza w laboratorium. 

Tym, co sprawia, że wagi laboratoryjne są wyjątkowo funkcjonalne i dają powtarzalne, precyzyjne wyniki, jest ich wyposażenie. Należą do nich między innymi przejrzyste wyświetlacze LCD z dużymi cyframi, przyciski szybkiego dostępu, oraz zaawansowane programy wspomagające pracę, takie jak liczenie sztuk, ważenie procentowe, dynamiczne, kontrolne czy wyznaczanie gęstości.

Wyposażenie dodatkowe wag analitycznych


Każda waga analityczna laboratoryjna oferowana w DanLab charakteryzuje się również wysoką konfigurowalnością systemu, z możliwością zarządzania wielopoziomowymi hasłami dla użytkowników, nieedytowalnym dziennikiem pracy, oraz bogatymi opcjami połączeń, w tym USB, RS-232, Ethernet. Ciekawa oferta to też wagosuszarka czy też waga hydrostatyczna.

Wagi dynamiczne mają zdolność do dostosowania się do różnorodnych środowisk pracy, co podkreśla możliwość rozbudowy pamięci użytkownika – niektóre modele pozwalają na konfigurację setek użytkowników. Dodatkowe funkcje, takie jak automatycznie otwierane drzwiczki szafki przeciwpodmuchowej czy kalibracja wewnętrzna, podnoszą wygodę użytkowania, eliminując potrzebę zastosowania zewnętrznych odważników i zapewniając szybki czas stabilizacji. Dzięki temu rośnie dokładność wagi, a spada czas spędzony w pracy.

Wagi analityczne są dostępne w wersjach z legalizacją i bez. Oferują zakres ważenia od kilkudziesięciu do kilkuset gramów, co pozwala na szerokie zastosowanie w różnorodnych dziedzinach badań. Możliwość wyposażenia w odłączany terminal z ekranem dotykowym, programowalne czujniki na podczerwień, czy szereg akcesoriów dodatkowych, jeszcze bardziej zwiększa ich użyteczność i efektywność w codziennej pracy laboratoryjnej.

Zasady ważenia na wadze laboratoryjnej


Jak ważyć na wadze laboratoryjnej? Praca ta wymaga precyzyjnego skalibrowania wagi, umieszczenia jej na stabilnej powierzchni oraz upewnienia się, że otoczenie jest wolne od przeciągów i drgań, które mogą wpływać na dokładność pomiarów. Ważne jest również korzystanie z czystych, suchych naczyń ważących oraz umożliwienie przedmiotom osiągnięcia temperatury pokojowej przed przystąpieniem do ważenia, aby zminimalizować błędy pomiarowe. Sprawdź wagę przenośną.

Dokładność wagi laboratoryjnej jest bardzo duża, lecz głównie wtedy, gdy jest używana zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli interesuje Cię dobra waga, kup ją w DanLab – gwarantujemy szybką obsługę, indywidualne podejście i pełną pomoc specjalistów w razie jakichkolwiek pytań.

Tutaj dowiesz się jak czyścić wagi laboratoryjne.