PL EN
Wróć

Cieplarki laboratoryjne

  • Cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza

    Cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza

    Cieplarki laboratoryjne z naturalnym obiegiem powietrza umożliwiają ogrzewanie prób przy swobodnym przepływie powietrza w komorze cieplnej. Zastosowanie...

    sprawdź
  • Cieplarki z wymuszonym obiegiem powietrza

    Cieplarki z wymuszonym obiegiem powietrza

    Cieplarki laboratoryjne z wymuszonym obiegiem powietrza są to urządzenia, które w znacznie krótszym czasie, niż urządzenia z konwekcją naturalną,...

    sprawdź
  • Cieplarki z chłodzeniem

    Cieplarki z chłodzeniem

    Cieplarka laboratoryjna z chłodzeniem przeznaczona jest do suszenia oraz wygrzewania prób umożliwiając precyzyjną i szybką zmianę temperatury...

    sprawdź
  • Inkubatory z wytrząsaniem

    Inkubatory z wytrząsaniem

    Cieplarka z wytrząsaniem posiadają regulowaną temperaturę wewnętrznej komory przez wymuszony obieg powietrza, a dodatkowo można w nim zaprogramować...

    sprawdź

Cieplarki laboratoryjne, inkubatory grzewcze

Cieplarka laboratoryjna jest wysoce dokładnym urządzeniem zaprojektowanym do prowadzenia procesów inkubacji w laboratoriach klinicznych, przemysłowych, technologicznych, kontroli jakości i wielu innych, gdzie utrzymanie stałej temperatury jest niezbędne. Sprawdź naszą ofertę, posiadamy sprzęt laboratoryjny, niezbędny w codziennej pracy.

Cieplarki laboratoryjne

Cieplarki laboratoryjne takie mogą być wyposażone w sterowanie analogowe, lub sterowanie za pomocą mikroprocesora. Badany, inkubowany  materiał poddawany jest stabilnemu, jednorodnemu wzrostowi temperatury, co zabezpiecza przed naprężeniem próbek i powstaniem miejscowych przegrzań materiału. Zazwyczaj cieplarki na naturalnym obiegiem powietrza działają w zakresach temperaturowych od +30 °C do 70 °C lub maksymalnie do 100 °C. Umożliwiają niezawodną inkubację kultur mikrobiologicznych i gwarantują wyniki, które da się powtórzyć w każdym rutynowym procesie w laboratorium, nawet w sytuacji dużej ilości prób w jednej partii lub w przypadku długotrwałej pracy urządzenia. 

Mikroprocesorowy system kontroli temperatury w cieplarkach pozwala precyzyjnie utrzymywać zadany poziom temperatury w komorze cieplarki niezależnie od warunków zewnętrznych. Cieplarka laboratoryjna może być wyposażona w podwójne drzwi, co umożliwia podglądanie próbki we wnętrzu inkubatora bez zaburzania temperatury wewnątrz panującej. W przypadku, gdy urządzenie posiada drzwi podwójne wewnętrzne drzwi są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego, co umożliwi kontrolę wzrokową procesów zachodzących we wnętrzu cieplarki bez straty ciepła oraz bez zaburzania procesów inkubacji.

Cieplarki laboratoryjne z chłodzeniem przeznaczone są do suszenia i wygrzewania prób umożliwiając precyzyjną zmianę temperatury z fazy nagrzewania do fazy chłodzenia i odwrotnie. Niektóre inkubacje aby zakończyły się powodzeniem wymagają szybkich zmian temperatury. Urządzenia te zazwyczaj wyposażone są w kilka cykli temperaturowo-czasowych, co umożliwia zaprogramowanie urządzeń na pracę jednostajną, bez konieczności zmieniania ich ręcznie. Zakres temperaturowy takich urządzeń wynosi od 4 °C do 100 °C, czyli od temperatury typowej dla chłodziarki do temperatury cieplarki. W ofercie naszej firmy poosiadamy nawet inkubatory które są w stanie osiągnąć temperaturę dolną na poziomie -5 °C. Chłodzenie występuje zwykle poprzez moduł Peltiera, a urządzenia są wyposażone w regulowany wentylator, który umożliwia szybkie osiągnięcie kolejnego progu temperaturowego. Inkubatory wyposażone w technologię Peltiera są energooszczędne oraz bardzo precyzyjnie ustawiają moc chłodzenia. Dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza próbki wysychają w trakcie długotrwałej inkubacji.

Mała cieplarka laboratoryjna

Dostępne pojemności cieplarek z naturalnym obiegiem powietrza są bardzo różne – począwszy od kilkunastu litrów a skończywszy na kilkuset litrach. Należy pamiętać, iż czym większa pojemność komory cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza, tym dłuższy czas potrzebny na wyrównanie temperatury we wnętrzu po rozpoczęciu pracy urządzenia lub otworzeniu drzwiczek celem inspekcji zawartości wnętrza. Niektóre z modeli posiadają drzwi pojedyncze, natomiast są one częściowo przeszklone – posiadają „okienko”- dzięki któremu, nawet pomimo pojedynczych drzwi, można dokonywać inspekcji wnętrza. 

Mała cieplarka laboratoryjna to specjalistyczne urządzenie wykorzystywane w laboratoriach do kontrolowanego przechowywania próbek oraz prowadzenia różnorodnych eksperymentów w ściśle określonych warunkach temperaturowych. Główne zadania cieplarki to utrzymywanie stabilnej temperatury, która sprzyja wzrostowi kultur bakteryjnych, komórkowych czy grzybów, a także umożliwia prowadzenie reakcji chemicznych lub enzymatycznych.

Inkubatory grzewcze

Inkubatory grzewcze to zaawansowane urządzenia grzewcze, które zapewniają stabilne i kontrolowane warunki temperaturowe, niezbędne do hodowli mikroorganizmów, komórek, a także do prowadzenia badań biomedycznych, farmaceutycznych oraz środowiskowych. Inkubatory grzewcze są kluczowe w procesach wymagających utrzymania ciepła, takich jak inkubacja kultur bakteryjnych, drożdżowych czy grzybów, a także w testach stabilności czy reakcji chemicznych zależnych od temperatury.

Cieplarki laboratoryjne ceny

Ceny cieplarek mogą się różnić w zależności od producenta, pojemności, funkcji oraz dokładnych specyfikacji urządzenia. Standardowe modele cieplarek o pojemności ok. 750l mogą kosztować od około 10000zł do 40000zł. Prostsze modele dostępne na rynku mogą kosztować już od kilku tysięcy złotych.