PL EN
Wróć

Cieplarki laboratoryjne

 • Cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza

  Cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza

  Cieplarki laboratoryjne z naturalnym obiegiem powietrza umożliwiają ogrzewanie prób przy swobodnym przepływie powietrza w komorze cieplnej. Zastosowanie...

  sprawdź
 • Cieplarki z wymuszonym obiegiem powietrza

  Cieplarki z wymuszonym obiegiem powietrza

  Cieplarki laboratoryjne z wymuszonym obiegiem powietrza są to urządzenia, które w znacznie krótszym czasie, niż urządzenia z konwekcją naturalną,...

  sprawdź
 • Cieplarki z chłodzeniem

  Cieplarki z chłodzeniem

  Cieplarka laboratoryjna z chłodzeniem przeznaczona jest do suszenia oraz wygrzewania prób umożliwiając precyzyjną i szybką zmianę temperatury...

  sprawdź
 • Inkubatory z wytrząsaniem

  Inkubatory z wytrząsaniem

  Cieplarka z wytrząsaniem posiadają regulowaną temperaturę wewnętrznej komory przez wymuszony obieg powietrza, a dodatkowo można w nim zaprogramować...

  sprawdź

Cieplarka laboratoryjna - co to jest?

Cieplarka laboratoryjna jest wysoce dokładnym urządzeniem zaprojektowanym do prowadzenia procesów inkubacji w laboratoriach klinicznych, przemysłowych, technologicznych, kontroli jakości i wielu innych, gdzie utrzymanie stałej temperatury jest niezbędne.

Mikroprocesorowy system kontroli temperatury w cieplarkach pozwala precyzyjnie utrzymywać zadany poziom temperatury w komorze cieplarki niezależnie od warunków zewnętrznych. Cieplarka laboratoryjna może być wyposażona w podwójne drzwi, co umożliwia podglądanie próbki we wnętrzu inkubatora bez zaburzania temperatury wewnątrz panującej. W przypadku, gdy urządzenie posiada drzwi podwójne wewnętrzne drzwi są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego, co umożliwi kontrolę wzrokową procesów zachodzących we wnętrzu cieplarki bez straty ciepła oraz bez zaburzania procesów inkubacji.

Cieplarki laboratoryjne - rodzaje

W naszej ofercie dostępne są cieplarki laboratoryjne z naturalnym obiegiem powietrza, cieplarki z wymuszonym obiegiem powietrza, cieplarki które posiadają funkcję chłodzenia oraz inkubatory z wytrząsaniem, czyli komory w których utrzymywana jest stałą temperatura, a ruchoma platforma z odpowiednio skonstruowanymi uchwytami pozwala na stał wytrząsanie (bądź mieszanie) zainstalowanych na niej naczyń. 

Oferowane przez nas cieplarki laboratoryjne zapewniają bardzo wysoką dokładność nastawionej temperatury, temperatury, która będzie utrzymywana z niezwykła dokładnością i zapewni optymalne warunki założonej pracy, a także ograniczy wpływ czynników zewnętrznych podczas przeprowadzania założonych procesów. Cieplarka określana jest często mianem inkubatora. W praktyce  urządzenia te stanowią rodzaj komory hodowlanej służącej do zapewnienia niezmiennych warunków podczas inkubacji próbek. Warto również wspomnieć, iż nowoczesne cieplarki umożliwiają niezwykle dokładne sterowanie i utrzymywanie zadanej temperatury, a także innych czynników wpływających na przebieg procesów, jak np. wydajności wentylatora. Szeroka oferta cieplarek laboratoryjnych dostępnych w naszym portfolio umożliwi Państwu znalezienie urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb i wymagań. Cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza umożliwiają ogrzewanie prób przy swobodnym przepływie powietrza w komorze cieplnej. Dzięki zastosowaniu naturalnego obiegu powietrza nie ma obaw, że próbki przesuszają się czy nastąpi przeniesienie patogenów z jednej szalki na drugą, gdyż obieg powietrza jest niezwykle łagodny.

Cieplarki laboratoryjne takie mogą być wyposażone w sterowanie analogowe, lub sterowanie za pomocą mikroprocesora. Badany, inkubowany  materiał poddawany jest stabilnemu, jednorodnemu wzrostowi temperatury, co zabezpiecza przed naprężeniem próbek i powstaniem miejscowych przegrzań materiału. Zazwyczaj cieplarki na naturalnym obiegiem powietrza działają w zakresach temperaturowych od +30 °C do 70 °C lub maksymalnie do 100 °C. Umożliwiają niezawodną inkubację kultur mikrobiologicznych i gwarantują wyniki, które da się powtórzyć w każdym rutynowym procesie w laboratorium, nawet w sytuacji dużej ilości prób w jednej partii lub w przypadku długotrwałej pracy urządzenia. 

Dostępne pojemności cieplarek z naturalnym obiegiem powietrza są bardzo różne – począwszy od kilkunastu litrów a skończywszy na kilkuset litrach. Należy pamiętać, iż czym większa pojemność komory cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza, tym dłuższy czas potrzebny na wyrównanie temperatury we wnętrzu po rozpoczęciu pracy urządzenia lub otworzeniu drzwiczek celem inspekcji zawartości wnętrza. Niektóre z modeli posiadają drzwi pojedyncze, natomiast są one częściowo przeszklone – posiadają „okienko”- dzięki któremu, nawet pomimo pojedynczych drzwi, można dokonywać inspekcji wnętrza. Urządzenia bardziej zaawansowane posiadają możliwość komunikacji za pomocą portu USB, czy portu RS232, jak również mają możliwość zdalnego sterowania, czy podpięcia do sieci LIMS laboratorium. Zaawansowane urządzenia posiadają szereg alarmów akustycznych i wizualnych oraz możliwość rejestracji przebiegających wewnątrz procesów, dzięki czemu praca z daną cieplarką jest zgodna z GMP oraz gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Szerokie możliwości programowania urządzeń, możliwość nastawienia opóźnionego startu pozwala na maksymalnie elastyczne wykorzystanie urządzeń. Dokładność stabilizacji temperatury najbardziej zaawansowanych urządzeń może wynosić nawet +/- 0,1 ° C.

Urządzenia te posiadają podwójne niezależne układy zabezpieczające przed niekontrolowanym wzrostem temperatury. Cieplarki laboratoryjne z wymuszonym obiegiem powietrza są to urządzenia, które w znacznie krótszym czasie, niż urządzenia z konwekcją naturalną, osiągają pożądaną temperaturę wewnątrz komory roboczej. Wymuszony obieg powietrza cieplarek sprawia, że rozkład temperatury w całym urządzeniu jest równomierny, wymuszona konwekcja sprawia, że nawet w rogach komory utrzymywana temperatura jest stabilna.

Cieplarki te szczególnie sprawdzą się do przeprowadzania kondycjonowania oraz inkubacji organizmów, które są wrażliwe na temperaturę i dla których większe wahania są niekorzystne. Rozkład temperatury jest dobrany tak, aby w jak najkrótszym czasie osiągnąć jak najlepsze wyniki hodowli próbek. Stabilność temperatury takich urządzeń jest bardzo wysoka. Osiągane temperatury wewnątrz cieplarki wahają się od pięciu stopni powyżej temperatury otoczenia do nawet 110°C.  Wymuszony obieg sprawie, ze niezależnie od obciążenia urządzenia można uzyskać wewnątrz komory precyzyjne i stabilne warunki inkubacji. Również w tego typu cieplarkach jest możliwość zamówienia dodatkowych drzwi wewnętrznych, które będą wykonane ze szkła bezpiecznego i pozwolą na obserwację wnętrza urządzenia bez zaburzania procesu inkubacji. Urządzenie mogą posiadać porty wyjściowe, za pomocą których można je włączyć np. do laboratoryjnego systemu LIMS lub zgrać zapisane w pamięci urządzenia dane. Urządzenia mogą posiadać szerokie możliwości programowania, ustawiania opóźnionego włączenia. Dostępne pojemności cieplarek z wymuszonym obiegiem powietrza waha się od kilkunastu do nawet tysiąc czterystu litrów. Niektóre z dostępnych na rynku modeli cieplarek z wymuszonym obiegiem powietrza występują jako urządzenia dwukomorowe, w których temperaturę wewnątrz komór można ustawiać oddzielnie. 

Cieplarki laboratoryjne z chłodzeniem przeznaczone są do suszenia i wygrzewania prób umożliwiając precyzyjną zmianę temperatury z fazy nagrzewania do fazy chłodzenia i odwrotnie. Niektóre inkubacje aby zakończyły się powodzeniem wymagają szybkich zmian temperatury. Urządzenia te zazwyczaj wyposażone są w kilka cykli temperaturowo-czasowych, co umożliwia zaprogramowanie urządzeń na pracę jednostajną, bez konieczności zmieniania ich ręcznie. Zakres temperaturowy takich urządzeń wynosi od 4 °C do 100 °C, czyli od temperatury typowej dla chłodziarki do temperatury cieplarki. W ofercie naszej firmy poosiadamy nawet inkubatory które są w stanie osiągnąć temperaturę dolną na poziomie -5 °C. Chłodzenie występuje zwykle poprzez moduł Peltiera, a urządzenia są wyposażone w regulowany wentylator, który umożliwia szybkie osiągnięcie kolejnego progu temperaturowego. Inkubatory wyposażone w technologię Peltiera są energooszczędne oraz bardzo precyzyjnie ustawiają moc chłodzenia. Dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza próbki wysychają w trakcie długotrwałej inkubacji.

Cieplarki z chłodzeniem nie zajmują wiele miejsca, ponieważ zazwyczaj do pracy nie potrzebują dodatkowego agregatu chłodniczego. W cieplarkach z chłodzeniem używa się ekologicznego chłodziwa. Pojemności takich urządzeń wynoszą od kilkudziesięciu litrów, do nawet tysiąc czterystu litrów. Inkubator z wytrząsaniem ma regulowaną temperaturę wewnętrznej komory przez wymuszony obieg powietrza, a dodatkowo można w nim zaprogramować wytrząsanie z odpowiednia częstotliwością. Oprócz tego można zaprogramować jego prędkość oraz czas pracy. Urządzenie pozwala na wytrząsanie i mieszanie płynów hodowlanych, a także hodowlę bakterii, drożdży, mikroorganizmów oraz komórek eukariotycznych roślin, zwierząt i owadów. Inkubator ma napęd, który wytrzyma nawet bardzo duże obciążenie. Zapewnia to jednostajne wytrząsanie nawet w przypadku dużej prędkości pracy urządzenia. Jego działanie jest oparte na ruchu orbitalnym platformy wytrząsającej. Można na niej umieścić wiele rodzajów kolb, poprzez zmianę typu uchwytów na platformie. Szklana pokrywa w inkubatorze umożliwia podgląd procesu bez otwierania i zakłócania temperatury. 

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą cieplarek laboratoryjnych w naszej firmie. Wykwalifikowani doradcy pomogą w wyborze najbardziej optymalnego dla Państwa urządzenia.

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie: „Ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych” i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE” (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.


1. Kto jest administratorem Państwa danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest DanLab Danuta Katryńska z siedzibą w Białymstoku, ul. Handlowa 6, NIP 685-204-74-55, REGON: 200181857.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt bezpośrednio w siedzibie naszej firmy lub:
a) drogą elektroniczną - biuro@danlab.pl
b) telefonicznie - 85 6612 866


2. Podstawa prawna i cel przetwarzania danych osobowych

Wskutek akceptacji naszej polityki coockies, dobrowolnego nawiązania kontaktu z nasza firmą poprzez użycie formularza kontaktowego lub dokonania zgłoszenia serwisowego jako administrator danych osobowych mamy prawo ich przetwarzania na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO.

Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu:

1. Realizacji ciążących na Administratorze obowiązków wynikających z działań podjętych na żądanie osoby której dane dotyczą takich jak:
a) przygotowanie dokumentacji oferty handlowej
b) udzielanie odpowiedzi na zgłoszenia serwisowe w terminie i formie przewidzianej przepisami prawa.

2. Realizacji prawnie uzasadnionych interesów Administratora poprzez następujące działania: a) marketing produktów i usług własnych
b) działania analityczne (dobór usług do Państwa potrzeb, optymalizacja naszych produktów w oparciu o Państwa uwagi i zainteresowania, optymalizacja procesów obsługi itp.);
c) w celach archiwalnych (dowodowych) będących realizacją naszego prawnie uzasadnionego interesu zabezpieczenia informacji na wypadek potrzeby wykazania prawidłowego działania;
d) ewentualne ustalenie, dochodzenie lub obrona przed roszczeniami;
e) badania satysfakcji klientów i poprawa jakości oraz zadowolenia Klientów ze świadczonych przez nas usług i sprzedaży produktów

W innych przypadkach Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody

Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do zawarcia realizacji działań na żądanie osoby której dane dotyczą..


3. Prawa wynikające z rozporządzenia RODO

1. Zgodnie z RODO, osobom których dane osobowe są przetwarzane przysługuje:
a) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
b) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
c) prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych;
d) prawo do przenoszenia danych;
e) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
f) prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
Niezależnie od innych przysługujących Państwu praw (w tym prawa do wycofania zgody), macie Państwo prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania danych w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego. W przypadku wniesienia sprzeciwu, Państwa dane przestaną być przez Nas przetwarzane w celach marketingowych w trybie natychmiastowym.


4. Okres przechowywania danych

Dane przetwarzane w związku z realizacją zwartej umowy będą przechowywane przez sumę okresów:

a) okres w którym mogą ujawnić się roszczenia związane z zawartą umową
b) okres przedawnienia ewentualnych roszczeń związanych z zawartą umową
c) +1 rok na wypadek roszczeń zgłoszonych krótko przed teminem ich wygaśnięc

Dane przetwarzane dla potrzeb marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług przechowujemy i przetwarzamy do czasu zgłoszenia sprzeciwu względem ich przetwarzania lub ustalenia przez Administratora faktu ich dezaktualizacji.


5. Odbiorcy danych

Otrzymane od Państwa dane osobowe mogą zostać powierzone naszym podwykonawcom (tzw. podmioty przetwarzające: nasi partnerzy, podmioty świadczące usługi księgowe, rachunkowe, transportowe, informatyczne, prawne, konsultacyjne, itd.), w zakresie niezbędnym dla realizacji obowiązków wynikających z zawarcia umowy.


6. Informacja o przekazywaniu danych poza obszar EOG

W chwili obecnej nie przekazujemy ani nie planujemy przekazywania Państwa danych poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego.