PL EN
Wróć

Komory klimatyczne

 • Komory klimatyczne do testów stabilności

  Komory klimatyczne do testów stabilności

  Komory klimatyczne do badań laboratoryjnych, znane również jako komory klimatyczne lub szafy klimatyczne, to specjalistyczne urządzenia...

  sprawdź
 • Komory dynamicznych zmian klimatycznych

  Komory dynamicznych zmian klimatycznych

  Komory dynamicznych zmian klimatycznych to urządzenia wykorzystywane do badań środowiskowych wymagających wysokich temperatur sięgających nawet...

  sprawdź

Komory klimatyczne wykorzystywane są do przeprowadzania prac badawczych oraz doświadczeń i eksperymentów wymagających stałej kontrolowanej temperatury i wilgotności. Specjalnością oferowanych przez nas komór są bezwzględnie niezawodne testy stabilności i dokładne utrzymywanie stałych warunków klimatycznych zadanych w urządzeniu. Spełnią ona przy tym wszystkie istotne warunki badawcze od programowania pod dokumentacje procesów badawczych prowadzonych w komorach. Większość komór wyposażona jest w niezawodny system awaryjnego zabezpieczenia przed niekontrolowanym wzrostem temperatury, co ma istotne znaczenie podczas długotrwałej pracy urządzeń z jakimi mamy do czynienia podczas testu.

Układ zabezpieczeń bezpośrednio monitoruje zgodność temperatury wewnątrz komory roboczej z temperaturą pożądaną zaprogramowaną przez użytkownika. W  części komór zastosowano system podwójnego zabezpieczenia przed awaryjnym wzrostem temperatury, tak aby w wypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej urządzenie się automatycznie wyłączyło i poinformowało użytkownika o wystąpieniu sytuacji awaryjnej.  Układy w sposób ciągły kontrolują zgodność temperatury nastawionej z temperaturą panującą wewnątrz komory. Komory klimatyczne umożliwiają również prace badawcze w zakresach kontrolowanej od 10 do 95% wilgotności względnej, symulując w ten sposób warunki zbliżone do warunków naturalnych. Komory klimatyczne wyposażone są także w złącza RS232, dzięki którym użytkownik ma możliwość rejestrowania parametrów pracy urządzenia na komputerze bądź na zewnętrznym niezależnym nośniku. Komory klimatyczne zostały zaprojektowana tak, aby były zgodnie z najnowszym stanem wiedzy i techniki, co w praktyce zapewnia wysoką wydajność oraz łatwość obsługi przez użytkownika. Dla zapewnienia bezpiecznej obsługi urządzenia zapewniają ciągłe monitorowanie, a może ono być także wykonywane przy pomocy internetu za pomocą zdalnej komunikacji z użytkownikiem. W razie potrzeby otrzymywanie informacji o awariach poprzez wiadomość SMS na telefon użytkownika jest również dostępne po wprowadzeniu  numer telefonu który został zaprogramowany na wyświetlaczu urządzeniu. Komory klimatyczne są najczęściej używane  w przemyśle farmaceutycznym w celu badań stabilności produktów leczniczych, przemyśle kosmetycznym do badania procesów starzeniowych przechowywanych produktów, przemyśle drogowym do osuszania próbek w procesie badań  asfaltu oraz przemyśle budowlanym do kondycjonowania próbek betonów, a także elektronicznym przy testach podzespołów elektronicznych oraz testach urządzeń z układami elektronicznymi.

Przemysł motoryzacyjny korzysta z komór klimatycznych od symulowania warunków w których będą używane części w pojazdach samochodowych tak, aby podczas długotrwałych testów sprawdzić jak będą zachowywały się materiały stosowane w przemyśle automotive, co wpływa na bezpieczeństwo wszystkich kierowców. Optymalizacja prowadzenia testów za pomocą komór klimatycznych jest procesem zapewniających należyty testy produktów przed ich wprowadzeniem na rynek.