W jaki sposób czyścić wagę laboratoryjną?
Czyszczenie wagi laboratoryjnej jest kluczowe dla jej precyzyjnego działania i zapewnienia dokładnych wyników pomiarów. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak to zrobić:Przygotuj się:Upewnij się, że waga…
Czyszczenie wagi laboratoryjnej jest kluczowe dla jej precyzyjnego działania i zapewnienia dokładnych wyników pomiarów. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak to zrobić:Przygotuj się:Upewnij się, że waga…
Chemosynteza to proces, w którym niektóre organizmy wytwarzają związki organiczne przyużyciu energii pochodzącej z reakcji chemicznych, a nie z energii świetlnej, jak to jest w przypadku fotosyntezy.…
Szkło Jenajskie to nazwa handlowa określająca rodzaj szkła borokrzemianowego, które zostało wyprodukowane przez niemiecką firmę Schott AG w Jenie, Turyngia, Niemcy. Jest znane ze swoich wyjątkowych…
Inkubatory laboratoryjne to urządzenia stworzone do utrzymania optymalnych warunków dla wzrostu i rozwijania się bakterii, komórek i tkanek. Wszystkie inkubatory umożliwiają kontrolę temperatury, a…
Homogenizator jest to urządzenie przeznaczone do homogenizacji prób najczęściej w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych. Proces homogenizacji polega na wytworzeniu mieszaniny jednorodnej ze…
Polarymetr jest urządzeniem laboratoryjnym, które jest dość często spotykane w laboratoriach, w których dokonuje się badania substancji optycznie czynnych. Polarymetry są wykorzystywane zarówno w…
Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli wag laboratoryjnych. Firmy prześcigają się w dodawaniu nowoczesnych i „potrzebnych” funkcji do wag.…
W różnego typu laboratoriach używanych jest mnóstwo przeróżnych akcesoriów i naczyń wykonanych ze szkła. Szkło jakie stosowane jest w laboratorium to nie jest takie zwykłe szkło jakie spotykamy na co dzień w różnych dziedzinach życia.…
Do czego służą kolby stożkowe?Laboratoryjna kolba stożkowa to inaczej kolba Erlenmeyerka, potocznie zwaną erlenmajerką. Kolby stożkowe charakteryzują się bardzo szerokim zakresem zastosowań, gdyż…
W laboratoriach używa się bardzo wielu drobnych szklanych akcesoriów. Wśród nich możemy wyróżnić, zlewki, kolby, pipety, pipety, bagietki i wiele innych.…
Jednym z rodzaju szkła, jakie znajduje dość często zastosowanie w laboratorium jest cylinder miarowy, zwyczajowo zwane menzurką. Cylindry miarowe są to wąskie i wysokie naczynia, tak aby zwiększyć precyzję pomiaru objętości.…
W każdym laboratorium chemicznym wykorzystuje się szkło laboratoryjne. Szkło laboratoryjne cechuje się zwiększoną odpornością na wysoką temperaturę…
Sprzęt laboratoryjny można podzielić na podstawowy sprzęt szklany i ceramiczny. Taki podstawowy sprzęt to drobnica codziennego użytku, dzięki której laborant może przeprowadzać rutynowe doświadczenia.…
Kolba miarowa jest jednym z podstawowych naczyń w praktyce laboratoryjnej. Jest ona wykorzystywana w chemicznej analizie ilościowej i służy do przygotowywania standardowych roztworów mianowanych oraz wykonywania precyzyjnych rozcieńczeń roztworów.…
Aerometr jest to przyrząd laboratoryjny, który został wynaleziony, opracowany już w IV wieku naszej ery przez filozofkę i matematyczkę z Aleksandrii Hypatię.…
W typowym laboratorium chemicznym korzysta się z wielu rodzajów sprzętu i akcesoriów laboratoryjnych. Jednym z drobnych, jakkolwiek niezwykle potrzebnych i użytecznych szklanych elementów wyposażenia laboratorium są szkiełka zegarkowe.…
Autoklawy są to urządzenia, które należą do grupy sterylizatorów parowych, gdyż procesy zachodzące w ich komorach odbywają się dzięki obecności ciepła oraz wody.…
Pipeta - co to jest, jak wygląda i gdzie kupić? W większości laboratoriów spotykamy wiele szklanych i plastikowych akcesoriów, które pomagają w codziennej pracy laboratoryjnej.…