PL EN
Wróć

Refraktometry

 • Refraktormetry cyfrowe

  Refraktormetry cyfrowe

  Refraktometry cyfrowe zostały zaprojektowane do pracy zgodnie z założeniami GLP. Wszystkie raportowane wartości są zapisywane w postaci bazy...

  sprawdź
 • Refraktometry Abbe'go

  Refraktometry Abbe'go

  Refraktometry Abbiego wykorzystywane są do wykonywania pomiarów refraktometrycznych w szerokim zakresie współczynnika refrakcji nD raz skali...

  sprawdź
 • Refraktometry ręczne

  Refraktometry ręczne

  Refraktometry ręczne wykorzystywane są wykonywania pomiaru współczynników załamania światła wśród różnych substancji, np. w cieczach. Wykorzystuje...

  sprawdź

Refraktometry

Refraktometry, niezastąpione narzędzia w każdym laboratorium, realizują dokładne analizy współczynnika załamania światła, czyli niezwykle istotne zadanie w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych i badawczych. Wszystkie modele dostępne w DanLab charakteryzuje wysoka jakość, duża różnorodność (oferujemy warianty cyfrowe, Abby’iego i ręczne) oraz powtarzalne wyniki, na których można opierać wybrane badania. Przejrzyj wszystkie i zamów już dziś!

Refraktometr – do czego służy i jaki ma cel we współczesnych laboratoriach?


Refraktometry to narzędzie niezbędne w wielu laboratoriach, zapewniające niezwykle precyzyjne pomiary współczynnika załamania światła w substancjach płynnych. Za pomocą refraktometru można przeanalizować wiele różnych próbek, gdyż ich zastosowanie jest bardzo szerokie, obejmuje bowiem wiele różnych dziedzin przemysłu i rodzajów badań naukowych. 

Refraktometrem, w zależności od konstrukcji, można przeprowadzić dokładną analizę jakościową i ilościową różnorodnych substancji, w tym identyfikację związków chemicznych, przez kontrolę jakości surowców i produktów, jak i różne badania fizykochemiczne. Każdy dostępny w naszym sklepie refraktometr laboratoryjny różni się zakresem pomiarowym, dokładnością oraz funkcjonalnością, tym samym zapraszamy do zapoznania się z nimi już dziś!

Reflaktometr umożliwia wykonanie różnorodnych badań – kontrolowanie jakości surowców w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, kosmetycznym, pozwala także na skomplikowane analizy ilościowe zawartości cukru czy alkoholu.

Zastosowanie tych urządzeń w badaniach fizykochemicznych otwiera dodatkowo możliwości eksploracji oddziaływań fal elektromagnetycznych na materię, co ma istotne znaczenie w rozwoju naukowym i technologicznym. Jak zatem widać, automatyczny refraktometr jest narzędziem niezbędnym w ręku każdego, kto bada właściwości różnych surowców.

Jakie refraktometry oferujemy?


W DanLab oferujemy różne refraktometry, w tym modele cyfrowe zaprojektowane z myślą o pracy zgodnej z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP), które są gwarancją wysokiej precyzji i powtarzalności wyników. Wszystkie pomiary pobrane przez urządzenie są rejestrowane w formie bazy danych SQL, co ułatwia zarządzanie danymi i ich analizę. Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu branżach, w tym w przemyśle spożywczym, chemicznym, tekstylnym, papierniczym i petrochemicznym.

Oferujemy także refraktometry Abbiego, gwarantujące dokładne pomiary w szerokim zakresie współczynnika załamania światła oraz w skali Brix. Za zwiększenie precyzji działania tego narzędzia odpowiada możliwość kontroli temperatury pryzmatu pomiarowego za pomocą zewnętrznego termostatu cyrkulacyjnego.

Dla użytkowników pracujących w terenie lub w warunkach, gdzie mobilność i szybkość pomiaru są najważniejsze, proponujemy refraktometry ręczne. Te kompaktowe urządzenia są idealne do szybkiego wykonywania pomiarów różnych substancji, umożliwiając identyfikację związków chemicznych oraz wykrywanie zanieczyszczeń. 

Każde z oferowanych przez nas urządzeń zostało zaprojektowane z myślą o maksymalizacji dokładności, wydajności i użytkowej wartości, zapewniając tym samym niezawodne wsparcie w codziennej pracy laboratorium czy w terenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, aby znaleźć refraktrometr idealnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań.