PL EN
Wróć

Wytwornice płatków lodu

 • Wytwornice płatków lodu Scotsman

  Wytwornice płatków lodu Scotsman

  Producent: Scotsman

  Nr kat.:

  Wymiary: S592 x G622 x W977 mm, S950 x G605 x W795 mm, S950 x G605 x W1006 mm

  sprawdź
Wytwornice płatków lodu
Wytwornice lodu Scotsman to urządzenia często używane do produkcji lodu z wody. Powstałe płatki doskonale nadadzą się do schładzania materiału laboratoryjnego. Ułatwią one przechowywanie go w odpowiednich warunkach zapewniając niską temperaturę.
Co to są wytwornice lodu?
Wytwornice lodu to urządzenia, które produkują lód w płatkach. Szczególnie przydatne mogą okazać się w laboratoriach, gdzie potrzebne jest schładzanie materiału. Wytworzone płatki lodu spełniają najwyższe europejskie standardy jakości, dzięki czemu zapewniona zostaje odpowiednio niska temperatura, która pomaga zachować jak najdłużej materiał w niezmienionej formie. Wytwornica lodu jest urządzeniem wytwarzającym lód schładzając dwutlenek węgla. Nie wymaga zastosowania niebezpiecznych dla środowiska substancji schładzających ją w czasie pracy. Ochładzanie pracującej maszyny następuje za pomocą wody.
Jak pracuje wytwornica?
Jej konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie w czasie pracy w laboratorium. Powstały w środku urządzenia lód rozdrabniany jest na małe kawałki, dzięki czemu można wygodnie przechowywać w nim materiał laboratoryjny bez obawy o jego zniszczenie. Dwutlenek węgla schładzany jest w tłokach wytwornicy, a następnie cięty na płatki i zsypywany do pojemnika. Tak uzyskany lód można bardzo łatwo przetransportować do chłodziarki i umieścić w nim badany materiał. Mimo, że nie jest to tradycyjny lód, czyli taki, jaki występuje w naturze, będzie on również zawierał w swoim składzie wodę. Jednak wysoka obecność dwutlenku węgla sprawi, że znajdzie się jej tam zdecydowanie mniej.
Dlaczego wytwornice lodu są potrzebne w laboratoriach?
Wytwornica lodu marki Scotsman będzie przydatna w laboratoriach medycznych oraz tych dla różnych gałęzi przemysłu. Niezależnie od tego, czy materiałem badanym będzie osocze czy roztwór chemiczny, albo coś całkowicie innego, możesz być pewien, że lód wyprodukowany przez to urządzenie zabezpieczy go przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury tak, by zachował swoją świeżość jak najdłużej. Jest to szczególnie ważne w placówkach zajmujących się ochroną zdrowia oraz diagnostyką chorób. W źle przechowywanej krwi może wytworzyć się skrzeplina, która uniemożliwi wykonanie badań, dlatego tak ważne jest trzymanie preparatu w niskiej temperaturze, jaką zapewniają płatki lodu.