PL EN
Wróć

Autoklawy

 • Autoklawy pionowe

  Autoklawy pionowe

  Autoklaw pionowy jest to hermetycznie zamknięty zbiornik, który jest ogrzewany i służy do przeprowadzania rożnych procesów chemicznych. Autoklawy...

  sprawdź
 • Autoklawy poziome

  Autoklawy poziome

  Autoklawy poziome to hermetycznie zamknięty zbiornik, który ogrzewany jest w celu wytworzenia wewnątrz ciśnienia przez parę wodną i służy do...

  sprawdź

Autoklaw jest urządzeniem niezbędnym w placówkach medycznych i innych miejscach, w których konieczne jest zachowanie właściwego poziomu higieny. Sprzęt ten ma znaczenie szczególne, ponieważ odpowiada za skuteczność sterylizacji narzędzi, które mają bezpośredni kontakt z ciałem klienta, a więc też stanowią dla niego największe zagrożenie sanitarne. Dzięki autoklawom można to ryzyko wyeliminować.


Wybierając autoklaw medyczny, warto zatem zwrócić uwagę na klasę urządzenia i jego zgodność z wytycznymi norm, jak również na jego niezawodność i jakość obsługi. Taki sprzęt o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie potwierdzonym atestami znajdziesz w naszym sklepie.


Autoklaw – co to jest i jak działa?

Autoklawy to urządzenia służące do sterylizacji różnego rodzaju narzędzi medycznych. Zasada ich działania opiera się na oddziaływaniu na narzędzie parą wodną pod wysokim ciśnieniem, często w środowisku próżni.  W przypadku zaawansowanego sprzętu możliwe jest niemal całkowite usunięcie powietrza znajdującego się w komorze sterylizacyjnej. Ze względu na to, jak działa autoklaw, urządzenie to bywa nazywane również autoklawami parowymi lub paro-ciśnieniowymi.


Skuteczność autoklawów stomatologicznych, medycznych i kosmetycznych opiera się również na wysokiej temperaturze pary wodnej. Autoklawy uznanych producentów, które znajdziesz w naszej ofercie, są w stanie osiągnąć temperaturę powyżej 130°C. Gwarantuje to usunięcie wszystkich drobnoustrojów, również w odpornej na działanie niemal wszystkich środków dezynfekcyjnych formie przetrwalnikowej.


Autoklawy kosmetyczne, medyczne i stomatologiczne w Danlab

W naszym sklepie znajdziesz autoklawy zróżnicowane ze względu na wymiary, pojemność, stopień automatyzacji sterylizacji czy sposób załadowania. W ofercie proponujemy małe autoklawy kosmetyczne, autoklawy kompaktowe czy autoklawy poziome i pionowe.


Największe znaczenie ma jednak klasa urządzenia, gdyż to ona bezpośrednio wpływa na to, jakiego rodzaju narzędzia można skutecznie i bezpiecznie sterylizować.


Oferujemy:

 • autoklawy klasy b – są najbardziej zaawansowane technologiczne i mają najszersze spektrum użytkowe. Można je stosować do sterylizacji narzędzi z litego materiału, narzędzi pakowanych, jak i tych o budowie kapilarnej, w tym tekstyliów. To właśnie te najczęściej nazywa się autoklawami medycznymi.
 • autoklawy klasy s – znakomicie nadają się do sterylizacji większości narzędzi, również tych  w opakowaniu. Autoklaw tego typu nie nadaje się jednak do przedmiotów o budowie kapilarnej.
 • autoklawy klasy n – ze względu na brak pompy próżniowej wykorzystuje się je głównie jako urządzenie pomocnicze, przeznaczone przeważnie do wyjaławiania litych narzędzi.

Oprócz autoklawów medycznych oferujemy również autoklawy przemysłowe z funkcją pasteryzacji żywności.

Postaw na bezpieczny i łatwy w użytku autoklaw do sterylizacji!

Autoklawy dostępne w naszym sklepie wyposażone są w szereg funkcji ułatwiających użytkowanie urządzenia i zapobiegających awariom. Nawet autoklawy klasy n są całkowicie zautomatyzowane, dzięki czemu nie jest konieczne szkolenie z obsługi sprzętu.


Przy wyborze autoklawu dużą rolę odgrywają też:

 • zabezpieczenia przed rozpoczęciem sterylizacji przy zbyt małej ilości wody, nagłym wzrostem ciśnienia i samoistnemu otwarciu się pokrywy sprzętu;
 • możliwość połączenia autoklawu z chmurą, komputerem czy wewnętrzną siecią;
 • obecność dodatkowych filtrów bakteriobójczych;
 • zakres regulacji temperatury i długości cyklów.

Przed zakupem warto zastanowić się więc, w jakim zakresie będzie użytkowany autoklaw. Cena tego urządzenia różni się dość znacząco w zależności od jego klasy. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci odpowiednie rozwiązanie!