PL EN

Termostat recyrkulacyjny RC 2

Wybierz model/-e do zapytania ofertowego

Przeznaczenie

  • dostępny w 5 modelach: lite, basic, control, GREEN basic, GREEN control
  • dostępne różne zakresy chłodzenia
Chłodnica recyrkulacyjna RC 2 lite

Urządzenie przeznaczone jest do prostych zadań chłodzenia w zakresie temperatur od -10°C. Świetnie sprawdzi się do wyparek rotacyjnych, skraplaczy zwrotnych lub jako źródło chłodzenia dla urządzeń, które za pomocą wymiennika odprowadzają ciepło. Posiadają ławto dostępny filtr siatkowy, który jest prosty w czyszczeniu, wykonany ze stali neirdzewnej. Zapewnia on niezmiennie wysoką wydajność pracy urządzenia przez wiele lat. Model ten posiada niewielką pojemność napełniania, dzięki czemu szybko osiąga niskie temperatury. Ponadto posiada dużą pojemność roboczą, która pozwala na dużą ilość zastosowań zewnętrznych. Wyposażone jest w wydajną pompę ciśnieniową oraz ssącą, która umożliwia jednoczesną obsługę małych aplikacji jak i aplikacji zewnętrznych w otwartych łaźniach wodnych. Wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy R290, co sprawia, że jest przyjazny dla środowiska.

Chłodnica recyrkulacyjna RC 2 basic

Urządzenie przeznaczone do chłodzenia w temperaturach do -20°C. Model posiada ciągłą regulację maksymalnego ciśnienia i natężenia przepływu, a stabilność utrzymywanej temperatury jest na poziomie +/- 0,1K (przy -10°C) - dzięki temu urządzenie sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. W komplecie znajduje się lej zasypowy oraz zawór odpowietrzający, co ułatwia bezpieczne przetaczanie cieczy termicznej, a łatwo otwierana pokrywa z przodu ułatwia czyszczenia filtra przyrządu. Zbiornik łaźni posiada pojemność 4 litrów.

Chłodnica recyrkulacyjna RC 2 control

Urządzenie przeznaczone do chłodzenia w temperaturach do -30°C, o wysokiej wydajności oraz ze sterownikiem zdalnym. Posiada funkcję regulowania prędkości oraz pośrednią, ciągłą regulację maksymalnego ciśnienia i natężenia przepływu. Stabilność utrzymywanej temperatury jest rzędu +/- 0,05K (przy -10°C), więc świetnie sprawdzi się w pracy w nawet bardzi trudnych warunkach. Wyposażone jest w gniazdo pod zewnętrzny czujnik PT100 co umożliwia pomiar i regulację temperatury w masie czynnika roboczego. Dzięki sterownikowi bezprzewodowemu WiCo można sterować pracą urzadzenia z dowolnej odległości (w zasięgu transmisji sygnałów). W komplecie znajduje się lej zasypowy oraz zawór odpowietrzający, co ułatwia bezpieczne przetaczanie cieczy termicznej, a łatwo otwierana pokrywa z przodu ułatwia czyszczenia filtra przyrządu. Zbiornik łaźni posiada pojemność 4 litrów.

Chłodnica recyrkulacyjna RC 2 GREEN

Urządzenie przeznaczone do chłodzenia w temperaturach do -30°C, posiada energooszczędną sprężarkę oraz wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy. Zapewnia wysoką wydajność chłodzenia przy minimalnym zużyciu energii. Umożliwia regulację prędkości oraz pośrednią i ciągłą regulację maksymalnego ciśnienia oraz natężenia przepływu. W komplecie znajduje się lej zasypowy oraz zawór odpowietrzający, co ułatwia bezpieczne przetaczanie cieczy termicznej, a łatwo otwierana pokrywa z przodu ułatwia czyszczenia filtra przyrządu. Zbiornik łaźni posiada pojemność 4 litrów.

Chłodnica recyrkulacyjnaRC 2 GREEN control

Urządzenie przeznaczone do chłodzenia w temperaturach do -30°C. Posiada zdejmowany panel sterowania WiCo, który pozwala na montorowanie procesów oraz zapewnia bezpieczną pracę z urządzeniem. Umożliwia regulację prędkości oraz pośrednią i ciągłą regulację maksymalnego ciśnienia oraz natężenia przepływu. W komplecie znajduje się lej zasypowy oraz zawór odpowietrzający, co ułatwia bezpieczne przetaczanie cieczy termicznej, a łatwo otwierana pokrywa z przodu ułatwia czyszczenia filtra przyrządu. Zbiornik łaźni posiada pojemność 4 litrów.

Dane techniczne
Model RC 2 lite RC 2 basic RC 2 control RC 2 GREEN RC 2 GREEN control
Zdjęcie
Typ urządzenia Chłodnica recyrkulacyjna
Ciecz chłodząca R290 R134a R290
Ilość cieczy chłodzącej 70g 230g 69g
Maks. ciśnienie czynnika chłodzącego 21 bar 20 bar 21 bar
Temperatura robocza -10 - temp. pokojowa °C -20 - temp. pokojowa °C -30 - temp. pokojowa °C
Temperatura robocza min. -10 °C -20 °C -30 °C
Temperatura robocza max. 70 °C 80 °C 70°C
Objętość napełniania 1 - 3,5 l 1,4 - 4,0 l
Dopuszczalna temperatura otoczenia 5 - 32 °C
Zasilanie 230 V, 50/60 Hz
Poziom hałasu 58 dB(A) 52 dB(A) 61 dB(A)
Model Zakres temperatur [oC]
RC 2 lite od -10°C do 70°C
RC 2 basic od -20°C do +80°C
RC 2 control od - 30°C do +80°C
RC 2 GREEN od -30°C do +70°C
RC 2 GREEN control od -30°C do +70°C