PL EN

Sieć próżniowa VACUU-LAN

Wybierz model/-e do zapytania ofertowego

Przeznaczenie

DOKUMENTY DO POBRANIA:
  • Cicha praca
  • Zorientowany na potrzeby design
  • Zapobieganie wzajemnej interferencji
  • Zredukowane koszty konserwacji, energii, eksploatacji
  • Modułowość
  • Elastyczność systemu


 

Sieci próżniowe VACUU · LAN ® pozwalają wykorzystywać kilku różnych modułów za pomocą jednej pompy próżniowej. Jest to rozwiązanie oszczędzające pieniądze i przestrzeń, gdy wielu użytkowników pracuje w próżni w jednym laboratorium. W przypadku gniazd próżniowych w miejscach pracy można uzyskać bardzo wszechstronne moduły, które łatwo się rozbudowują. Wszystkie elementy sieci są dostępne zarówno dla nowych mebli laboratoryjnych jak też jest opcja dostosowania ich do istniejących instalacji. Moduły są bardzo odporne na chemikalia a także mają wbudowane zawory zwrotne, co zabezpiecza przed zanieczyszczeniami sąsiednich modułów.

Moduły VACUU LAN są przetestowane pod względem wycieków i gotowe do podłączenia. Mogą być montowane na powierzchni, instalowane w meblach lub montowane przez ściany. Ze względu na elastyczność, dobrze współgrają z nowymi meblami laboratoryjnymi a także umożliwiają łatwą rozbudowę istniejących sieci. Komponenty mogą być również przenoszone, jeśli laboratorium zmieni swoje miejsce. Moduły VACUU · LAN ® są budowane modułowo, aby zapewnić większą różnorodność kombinacji gotowych do połączenia.

Krok 1: Wybór odpowiedniej podstawy montażowej
Podstawy montażowe są łącznikiem pomiędzy rurami sieci próżniowej a modułami sterującymi VACUU LAN ® .Głównym kryterium wyboru odpowiedniej podstawy montażowej A1 lub A5 jest to, czy VACUU · LAN® jest planowane dla nowego laboratorium, czy też dla modernizacji istniejącej sieci laboratoryjnej lub próżniowej.

Podstawa montażowa A1
Podstawa montażowa A1 została zaprojektowana do modernizacji sieci próżniowych w istniejącym laboratorium. Rurki sieci próżniowej zostaną umieszczone w widocznym miejscu na meblach laboratoryjnych lub na ścianach.

Podstawa montażowa A5

Podstawa montażowa A5 przeznaczona jest do montażu sieci próżniowych w meblach laboratoryjnych. Przewód sieciowy jest ułożony za ścianami lub pod płytą roboczą. Porty próżniowe są montowane od przodu.

Krok 2: Porty próżniowe: Wybór modułów zgodnie z funkcją działania

Ręczny moduł sterowania przepływem VCL01
Moduł z ręczną regulacją przepływu do otwierania / zamykania przewodu podciśnieniowego i do kontrolowania natężenia przepływu VCL02
Moduł elektronicznego sterowania próżnią za pomocą kontrolera VACUU · SELECT® VCL-B10
Moduł elektroniczna kontrola próżni i ręczna kontrola przepływu VCL-B11
Moduł z zaworem zamykającym VCL K
Moduł ręczna regulacja przepływu z wyświetlaczem próżni VCL RMS
Moduły do dygestoriów do ręcznej regulacji przepływu VCL AR
Króciec do węża VCL A
Sterownik stacji roboczej CVC 3000


Krok 3: Rury: Wybór rury PTFE
• Długość orurowania (m)
• Elementy połączeniowe (łączniki narożne, łączniki T, przedłużki)

Zalety lokalnej sieci VACUU LAN:

Cicha praca
Każda sieć VACUU LAN® jest obsługiwana przez bezolejową, odporną na chemikalia pompę, która działa znacznie poniżej cichej, bezpośredniej rozmowy. Zastępując liczne niezależne pompy, lokalna sieć próżniowa przyczynia się do cichego, przyjemnego środowiska pracy w laboratorium.

Optymalny, zorientowany na potrzeby design
System zapewnia próżnię w skali rzeczywistych wymagań użytkownika. Wydajność ssania i końcową próżnię pompy można wybrać na podstawie aplikacji przeznaczonych dla każdego laboratorium.

Zapobieganie wzajemnej interferencji
Zanieczyszczenie krzyżowe pomiędzy aplikacjami są minimalizowane poprzez niezawodne reagowanie zaworów zwrotnych, które są zintegrowane w połączeniach próżniowych i ułatwiają czysty recykling zużytych rozpuszczalników. Niekontrolowana emisja rozpuszczalników jest ograniczona do minimum.

Zredukowane koszty konserwacji, energii i eksploatacji
Powierzchnie rur i króćców próżniowych, które stykają się z mediami korozyjnymi, wykonane są z materiałów fluoroplastycznych oraz podobnych materiałów o wysokiej odporności chemicznej. Można je łatwo zdemontować bez użycia specjalnych narzędzi do czyszczenia przez personel laboratoryjny. Pompa sieciowa działa tylko wtedy, gdy jest potrzebna. Koszty energii są zatem zmniejszone, a okresy konserwacji wydłużone.

Modułowość i elastyczność systemu
System można łatwo rozbudować, a porty podciśnienia modyfikować, jeśli zmienią się wymagania. Istnieją wbudowane i dodatkowe elementy, które można bezproblemowo umieścić i elastycznie połączyć rurami z istniejącymi elementami laboratoryjnymi lub ściennymi.
Porównanie opcji dostarczania próżni
Model Opis
Model 1 Sieć próżniowa VACUU LAN