PL EN

Komory laminarne BioVanguard II klasy bezpieczeństwa z ręczym lub automatycznym przesuwaniem szyby frontowej

Wybierz model/-e do zapytania ofertowego

Przeznaczenie

DOKUMENTY DO POBRANIA:
KARTA KATALOGOWA PRODUCENTA BioVanguard
CERTYFIKAT TUV/GS BioVanguard 4 EN 12469
CERTYFIKAT TUV/GS BioVanguard 6 EN 12469

FILMY:
FILM - Bezpieczna praca
  • Gwarantująca bezpieczeństwo dla produktu, operatora i otoczenia
  • Zastosowanie: czynniki biologiczne takie jak alergeny, bakterie i wirusy w tym SARS-CoV
  • 30% powietrze wydmuchiwane a 70% powietrze recyrkulowane
  • Innowacyjne okno przednie, ręcznie lub automatycznie przesuwane
  • Boki komory pełne
  • Duży obszar roboczy
  • Tryb ECO
  • Szeroki, ergonomiczny, podłokietnik w kształcie litery "V"
  • Okno nachylone do blatu pod kątem 7°
  • Okno przednie przylegające do uszczelki silikonowej

BIOVANGUARD to komory laminarne II klasy bezpieczeństwa, zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, ergonomii, efektywności energetycznej, niezawodności i łatwości użytkowania w swej klasie. Komora gwarantuje bezpieczeństwo dla produktu, człowieka i otoczenia.

Komory zgodne są z normą: EN 12469.
Czystość powietrza zgodna z ISO 5: ISO 14644-1.

Posiadają bardzo duży obszar roboczy w eleganckiej, kompaktowej obudowie. Blat roboczy w wersji standardowej nie jest dzielony jest jednoczęściowy wykonany w technologii bezszwowej, pozwala pomieścić rozlane płyny o objętości 2-3 litrów. Powierzchnia blatu i komory wykonana jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Pod blatem znajduje się taca ociekowa o dużej pojemności, wykonana również z tej samej stali nierdzewnej co blat. Taca ociekowa zbiera rozlane płyny do 1,5 litra (zgodnie z EN 12469), zapobiegając przedostawaniu się cieczy w części obudowy, które są trudne do wyczyszczenia.

Gumowe uszczelnienie między obszarem roboczym i przednią szybą gwarantuje hermetyczność i gazo szczelność komory roboczej. Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych złączy, które pozwalają na odkażanie za pomocą gazów.

Dodatkowym atutem jest podwyższony, zaokrąglony, odporny na korozję mikrobiologiczną opatentowany podłokietnik V-kształtny  zintegrowany z kratkami wlotowymi powietrza, który chroni przed blokowaniem otworów, przez które zasysane jest powietrze na wlocie.
Szyba przednia komory wykonana jest z bezpiecznego szkła antyrefleksyjnego o grubości 8 mm dwuwarstwowa. Nachylona pod kątem 7o,  otwierana ręcznie do wysokości roboczej 200 mm zdecydowanie podnosi ergonomię oraz komfort pracy. Wokół szyby przedniej zamontowana jest silikonowa uszczelka gwarantująca szczelność.Zastosowane szkło hartowane jest nieprzepuszczalne dla promieniowania UV.


BioVanguard zostały wyposażone w manualny mechanizm otwierania panelu czołowego umożliwiający na pełny dostęp do przestrzeni roboczej np. w celu wstawienia większego obiektu lub w celu dokładnego wyczyszczenia komory.

Parametry pracy kontrolowane są przez zainstalowany sterownik mikroprocesorowy. Kolorowy wyświetlacz LCD z dotykowymi przyciskami jest idealnym rozwiązaniem do pracy w rękawiczkach, materiał z którego został wykonany panel jest odporny na środki dezynfekcyjne.

• Zielone światło oznacza bezpieczny tryb pracy • Czerwone światło oznacza alarm (wizualny i dźwiękowy) dla: - przepływ laminarny (zbyt wysoki / zbyt niski) - Dopływ (zbyt wysoki / zbyt niski) • Okno (poza pozycją roboczą) • Przełącznik trybu pracy (wł. / Wył.) * • Przełącznik trybu standby (wł. / Wył.) • Włącznik światła UV (wł. / Wył.) * • Włącznik światła LED (wł. / Wył.) • Przełącznik gniazda zasilania (wł. / Wył.) * • Przełącznik zaworu gazowego (wł. / Wył.) • Wybór języka: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki i holenderski • Zegar czasu rzeczywistego • Całkowity czas pracy wentylatora, LED, UV • Kod PIN, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu • Połączenie RS 232 i RS 485 • Styk bezpotencjałowy do przekazywania alarmów do systemu zarządzania budynkiem • Styki bezpotencjałowe, które mogą być używane włączanie / wyłączanie systemu zewnętrznego, np dodatkowy układ wydechowy / wentylator.

Gaz jest włączony, gdy komora wskazuje bezpieczny tryb pracy. Jeśli komora jest wyłączona lub pokazuje alarm, gaz będzie automatycznie wyłączony.  Kontrola bezpieczeństwa światła UV: światło LED zostanie automatycznie wyłączona, gdy zostanie włączone światło UV.
Dwa mikroprocesory (odporne na awarie
synchronizacja).


Innowacyjny, unikalny i opatentowany system 4F, pozwalający wymienić filtr, który jest łatwo dostępny od frontu komory za pomocą unikalnego urządzenia do szybkiego napinania / odkręcania, pozwala to skrócić czas wymagany do wymiany do pięciu minut. Wszystkie części zamienne są łatwo dostępne z przodu komory.

Sterownik komory wyposażony jest w alarmy wizualne i dźwiękowe, które pojawiają się przy odstępstwie od żądanych parametrów pracy komory takich jak: przepływy powietrza, niewłaściwa pozycja przedniej szyby, itp.

Panel sterowania zabezpieczony jest hasłem, które można zmieniać wedle potrzeby. Hasło chroni przed przypadkowym wyłączeniem komory jak i ogranicza dostęp do ustawień.

BioVanguard posiadają aktywny monitoring zużycia filtrów (poziom zatkania się filtrów) a system zwiększa nawiew powietrza w miarę zużycia filtrów.
Automatyczna kompensacja zatykania filtra: mikroprocesor automatycznie zwiększy prędkość wentylatora w celu skompensowania zatykania filtra itp., zapewnienie przepływu w punkcie nastawy, zapewnienie maksymalnego poziom ochrony produktu i operatora.
Filtr wstępny zapobiega przedostawaniu się kurzu, brudu i cząstek gromadzących się we wnętrzu komory, zwiększa to żywotność filtrów HEPA i zapewnia maksymalny efekt odkażania.

Komory laminarne BioVanguard wyposażone są w system recyrkulacji powietrza w stosunku 30/70 co oznacza, że 30% powietrza jest usuwanego natomiast 70% powietrza ulega recyrkulacji.

Zainstalowana lampa UV automatycznie wyłącza się w przypadku otwarcia okna przedniego. Pracę lampy UV można zaprogramować dzięki funkcji timera. Uruchomienie lampy UV możliwe jest tylko w przypadku prawidłowo zamkniętego okna przedniego.

Ergonomiczne oświetlenie LED umieszczone jest poza komorą roboczą. Nie zaburza to przepływu laminarnego, ani nie twórz niewygodnych cieni, ułatwia czyszczenie.

Obudowa z zewnątrz komory wykonana jest ze stali malowanej proszkowo pokryta jest powłoką antybakteryjną.


GMP

Prędkość przepływu laminarnego można ustawić zgodnie z
GMP (0,45 m / s). Dostępne są również dwa złącza analogowe 4–20 mA dostępne dla czujnika zliczania cząstek, sensora ciśnienia, czujnika temperatury i wilgotności. Dane z tych czujników są widoczne na wyświetlaczu. Rama nośna zgodna z GMP również jest dostępna opcjonalnie.

Standardowa konfiguracja:
Seria BioVanguard wyposażona jest standardowo w:
• Obudowa zewnętrzna ze stali z powłoka epoksydową
• Wnętrze wykonane ze stali nierdzewnej
• Jednoczęściowy blat ze stali nierdzewnej
• Filtr wstępny i taca ociekowa
• 2 x gniazdo elektryczne

Seria BioVanguard jest dostępna w wersji z ręcznym lub automatycznym przesuwaniem szyby frontowej.

MODEL

BioVanguard 3

BioVanguard 4

BioVanguard 5

BioVanguard 6

Jenostki

Wymiary zewnętrzne

S1072xG787xW1602

S1374xG787xW1602

S1679xG787xW1602

S1984xG787xW1602

mm

Wymiary wewnętrzne

S875xG550xW744

S1180xG550xW744

S1485xG550xW744

S1790xG550xW744

mm

Wysokość z podstawą

2267/2367

2267/2367

2267/2367

2267/2367

mm

Wymiar otworu roboczego

S875xG175xW330

S1180xG175xW330

S1485xG175xW330

S1790xG175xW330

mm

Waga

200

220

275

300

kg

Prędkość przepływu laminarnego

0.36

0.36

0.36

0.36

m3/h

Zużycie energii

135

156

199

271

W

Oświetlenie

950

1150

800

1350

luks

Zasilanie

230 / 50

230 / 50

230 / 50

230 / 50

V / Hz

 

Model Wymiary
Komora laminarna BioVanguard 3 S1072xG787xW1602 mm
Komora laminarna BioVanguard 4 S1374xG787xW1602 mm
Komora laminarna BioVanguard 5 S1679xG787xW1602 mm
Komora laminarna BioVanguard 6 S1984xG787xW1602 mm

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie: „Ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych” i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE” (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.


1. Kto jest administratorem Państwa danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest DanLab Danuta Katryńska z siedzibą w Białymstoku, ul. Handlowa 6, NIP 685-204-74-55, REGON: 200181857.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt bezpośrednio w siedzibie naszej firmy lub:
a) drogą elektroniczną - biuro@danlab.pl
b) telefonicznie - 85 6612 866


2. Podstawa prawna i cel przetwarzania danych osobowych

Wskutek akceptacji naszej polityki coockies, dobrowolnego nawiązania kontaktu z nasza firmą poprzez użycie formularza kontaktowego lub dokonania zgłoszenia serwisowego jako administrator danych osobowych mamy prawo ich przetwarzania na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO.

Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu:

1. Realizacji ciążących na Administratorze obowiązków wynikających z działań podjętych na żądanie osoby której dane dotyczą takich jak:
a) przygotowanie dokumentacji oferty handlowej
b) udzielanie odpowiedzi na zgłoszenia serwisowe w terminie i formie przewidzianej przepisami prawa.

2. Realizacji prawnie uzasadnionych interesów Administratora poprzez następujące działania: a) marketing produktów i usług własnych
b) działania analityczne (dobór usług do Państwa potrzeb, optymalizacja naszych produktów w oparciu o Państwa uwagi i zainteresowania, optymalizacja procesów obsługi itp.);
c) w celach archiwalnych (dowodowych) będących realizacją naszego prawnie uzasadnionego interesu zabezpieczenia informacji na wypadek potrzeby wykazania prawidłowego działania;
d) ewentualne ustalenie, dochodzenie lub obrona przed roszczeniami;
e) badania satysfakcji klientów i poprawa jakości oraz zadowolenia Klientów ze świadczonych przez nas usług i sprzedaży produktów

W innych przypadkach Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody

Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do zawarcia realizacji działań na żądanie osoby której dane dotyczą..


3. Prawa wynikające z rozporządzenia RODO

1. Zgodnie z RODO, osobom których dane osobowe są przetwarzane przysługuje:
a) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
b) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
c) prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych;
d) prawo do przenoszenia danych;
e) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
f) prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
Niezależnie od innych przysługujących Państwu praw (w tym prawa do wycofania zgody), macie Państwo prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania danych w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego. W przypadku wniesienia sprzeciwu, Państwa dane przestaną być przez Nas przetwarzane w celach marketingowych w trybie natychmiastowym.


4. Okres przechowywania danych

Dane przetwarzane w związku z realizacją zwartej umowy będą przechowywane przez sumę okresów:

a) okres w którym mogą ujawnić się roszczenia związane z zawartą umową
b) okres przedawnienia ewentualnych roszczeń związanych z zawartą umową
c) +1 rok na wypadek roszczeń zgłoszonych krótko przed teminem ich wygaśnięc

Dane przetwarzane dla potrzeb marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług przechowujemy i przetwarzamy do czasu zgłoszenia sprzeciwu względem ich przetwarzania lub ustalenia przez Administratora faktu ich dezaktualizacji.


5. Odbiorcy danych

Otrzymane od Państwa dane osobowe mogą zostać powierzone naszym podwykonawcom (tzw. podmioty przetwarzające: nasi partnerzy, podmioty świadczące usługi księgowe, rachunkowe, transportowe, informatyczne, prawne, konsultacyjne, itd.), w zakresie niezbędnym dla realizacji obowiązków wynikających z zawarcia umowy.


6. Informacja o przekazywaniu danych poza obszar EOG

W chwili obecnej nie przekazujemy ani nie planujemy przekazywania Państwa danych poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego.